
Powraca program aktywizacyjny, skierowany do osób uzależnionych. Kołobrzeskie Stowarzyszenie Kropka – Wolni od Uzależnień otrzymało właśnie 77 tys. zł dofinansowania z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Z przedstawicielkami kołobrzeskiej organizacji spotkała się wicemarszałkini województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska (na zdj. – druga od lewej), aby podpisać umowę dotacyjną.
Stowarzyszenie Kropka to NGO’s, działający od lat na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, który przeznaczy te środki na kontynuację programu aktywizującego. Przyznane dofinansowanie to efekt rozstrzygniętego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego otwartego konkursu ofert, którego celem było wsparcie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
– Dofinansowując działania organizacji pozarządowych, możemy wspierać osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, borykają się z różnymi problemami, ale chcą tę sytuację zmienić. W tym roku wybraliśmy osiem zadań różnych NGO’sów na rzecz integracji i reinteigracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem, przeznaczając na ten cel w sumie kwotę 700 tys. zł z budżetu województwa. Wsparcie oferowane przez Stowarzyszenie Kropka daje daje również ogromną szansę na zmianę – oceniła wicemarszałkini województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.
Przyznana dotacja pozwoli Stowarzyszeniu Kropka kontynuować realizację programu „Razem możemy wszystko”. To już piąta edycja tego programu.
W ramach tegorocznej edycji zaplanowano już warsztaty grupowe oraz konsultacje indywidualne ze specjalistami, takimi jak np.: terapeuta ds. uzależnień, specjalista ds. przemocy w rodzinie, doradca zawodowy, specjalista ds. księgowości czy też radca prawny. Podczas zajęć grupowych odbywać się również będą: warsztaty umiejętności społecznych, aktywnego poruszania się po rynku pracy, trening gospodarowania własnym budżetem itp.
Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać także z treningu radzenia sobie ze stresem czy profilaktyki uzależnień. Ponadto, aby umożliwić uczestnikom i uczestniczkom tej edycji udział w spotkaniach oferowanych w programie, organizacja zapewni opiekę nad dziećmi.
Komu pomaga Kołobrzeskie Stowarzyszenie Kropka? Program stowarzyszenia skierowany jest w szczególności do osób bezdomnych, opuszczających zakłady karne, znajdujących się pod opieką kuratorską lub społeczną, a także do młodzieży przebywającej w placówkach opiekuńczo-wychowawczych itp.
Z programu tego będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy miasta i powiatu kołobrzeskiego, ale także pobliskiego – gryfickiego.
Konkurs koordynował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Jolanta Wiatr
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego